Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Vitajte na stránke CHS " z Úľan‚ SK"

Aktuality

 

NOVINKY !

MÁME MAČIATKA!

Dňa 28.03.2015 prišli na svet naše nové mačiatka. Sú to mačiatka z vrhu "I" - tri krásne slečny a dvaja kocúrikovia.

          

 

 

07.03.2014 sme si z rakúskeho Ebreichsdorfu priniesli aj trofej zo súťaže MISS/MISSTER AUSTRIA 2014. Naša GIP CH A´Venus Monet Sens Lavrés, CZ, DVM vyhrala ocenenie MISS NEUTER 2014. Sme na Venus všetci doma moc pyšní.

 

07.03.2015 sme boli s našimi modrými princeznami na MVM v Ebreichsdorfe. Obe mačičky získali krásny posudok a boli nominované do BIS.
Baccara Magic Garden, PL - EX1, nom. BIS
GIP CH A´Venus Monet Sens Lavrés, CZ, DVM - EX1, CAPS, nom. BIS

                                   

 

VRH-CH

                 

Predstavujeme Vám naše nové prírastky. Mačacím rodičom Festerkovi a Caritke sa narodili 6.11.2014 a rastú pekne do krásy. Pýtate sa na mená? Jediná slečna je Chiquitka (žltá šnúročka), jediný kocúrik s čokoládovými odznakmi je Charlie (modrá šnúročka), no a dvaja kocúrikovia s lilavými odznakmi sú Christoffer (zelená šnúročka) a Christian (ružová šnúročka).

 

08.09.2014

06. a 07.september 2014 sme sa s Venuskou zúčastnili na MVM vo Wiener Neustadte. A našej krásnej princeznej sa darilo skvelo. V oba dni dostala od posudzovateľov úžasné posudky, Ex1 a CAGPIB, vyhrala po oba dni v konkurencii dvoch ďalších krásavcov BIV a aj BIS. V nedeľu nám nešťastný los po zhode hlasov nedoprial BOBa. Sú to krásne výsledky, vďaka ktorým je už Venus Grand International Premior a splnila aj všetky podmienky na získanie titulu DVM!!!

 

10.08.2014

Našej Venus sa opäť darilo. Dňa 09.8.2014 bola na MVM v Boskoviciach. Venus získala super posudok, CAGPIB, nomináciu a v konkurencii ďalších krásnych mačičiek zvíťazila v BIS. Sme na Venusku opäť hrdí!!!

 

A opäť máme za sebou krásny víkend. 14. - 15.6.2014 sme boli s našou princeznou na MVM vo Viničnom. Venuska získala v oba dni nádherné posudky, BIV, nom. BIS. V sobotu sme BIS nevyhrali na los, ale v nedeľu BIS kastrátov Venus vyhrala všetkými hlasmi. Ďakujeme za krásny víkend organizátorom výstavy a aj všetkým naším mačacím kamarátom.

31.3.2014

Počas víkendu sme boli s našou Venus na medzinárodnej výstave mačičiek v Bratislave. Veľkú radosť sme mali so stretnutia s kamarátmi a známymi, ale najmä s výstavných úspechov Venusky. V oba dni získala skvelé posudky, EX1, CAPIB, nom. BIS a v oba dni BIS aj vyhrala. Máme s Venusky velikánsku radosť!

 

Dňa 24.03.2014 sa našej Aishinke a Azzarkovi narodilo šesť rozkošných mačiatok modrej a lilavej farby. Maminka aj malinké sú v poriadku.

 

18.3.2014

Už máme otvorené očká a začíname vymýšľať huncútstva! Prvé tri fotečky sú naše slečny a posledný šibal je jediný kocúrik vo vrhu G.

           

8.3.2014

Na deň žien si naša Arné nadelila štyri rozkošné darčeky. Narodili sa jej štyri mačiatka - vrh G.

                                          

 

08. a 09.02.2014

sme zažili ďalší pekný a najmä výstavne úspešný víkend s našou Venus. Oba dni sme strávili  na výstave vo  Viničnom. Prvý deň napísal prekrásny posudok Venus pán posudzovateľ Eric Reijers a nominoval ju do BIS a druhý deň získala Venus posudok plný pochvál od pani Květy Mahelkovej, svoj tretí CAP, nomináciu do BIS a v nej aj uspela. Náš miláčik tak dostane nový titul Premior. Všetci doma sme na našu Venus pyšní.

 

 

01.02.2014

Našej jedinej modrej britskej mačičke Venus nebolo dopriate stať sa mačacou maminkou a tak sme ju museli dať v mesiaci december 2013 vykastrovať. No keďže je Venus veľmi pekná mačička a výstavy znáša dobre začala 01.02.2014 svoju výstavnú kariéru kastráta. A veruže ju začala na výbornú. Očarila nielen p. Sagurskeho, ktorý jej udelil titul BIV kastrát spomedzi troch krásnych kastrovaných mačičiek a kocúrikov, ale nominoval ju aj do špeciálnej BIS britských mačičiek, kde jednohlasne naša Venus zvíťazila a odniesla si domov krásny pohár. Všetci doma sme na ňu moc pyšní.

              Mačiatka vrh- F

                

 

Mačiatka z vrhu "E" k odberu už od 13.6.2013.

Takto pekne nám rastú do krásy.


                                  

          

 

 

V našej chovateľskej stanici máme opäť zopár prírastkov. Arné von Rodos, SK sa narodilo šesť mačiatok - štyria chlapci: Edward, Erik, Emanuel a Evžen a dve dievčatá: Elly a Evellin. Otcom mačiatok je náš fešák Fester Adams Famili, SK.

Naši fešní chlapci sa v dňoch 16. a 17. marca zúčastnili na MVM v Bratislave. Festík získal oba dni certifikáty na dosiahnutie najvyššieho titulu Supreme champion (má už 4 z 9) a Azzarko začal zbierať certifikáty na Grand inter championa. Predviedli sa v plnej paráde!

                 

 

 

 

Čas rýchlo plynie a naše mačiatka v nových domovoch sú čoraz krajšie.

 

 

Za fotky Ďakujem pani Janigovej. Z Diega rastie krásny kocúrik :)

 

 

           

 

 

 

                                

                     Calvinko sa nám začína podobať čo raz viac a viac na jeho tatíka - Festík. Posielame pozdrav do Trnavy a Ďakujeme za fotky :)

 

 

 

 

                 

Coco, náš krásavec a jeho oblúbená poloha :) Za fotky Ďakujeme pani Koskovej.

 

 

Pridávame aktuálne fotky vrhu-D

                

 

16.09.2012

Mačiatka majú mesiac!

smiley

                                                          

14.09.2012

Pridávame nové fotky.

VRH - C

 

                                                         

 

22.06.2012

Čoskoro budú mať naše mačiatka 5 týždňov. Takto nám rastú do krásy.

   

          

 

13.06.2012

 

 

Po dlhšom čase  pridávame pár " chutnučkých " fotiek mačiatok z našich odchovov. Mačiatka sú rozkošné. Novým rodinkám ďakujeme.

Kuk. To som ja Asterix. Pamätáte si ma? Už som trošku povyrástol.

 

Najlepší spánok je na chrbte. smiley

A toto je Anabellka. "Musím zistiť ako sa tí ľudkovia na druhej strane tam dostali!"

Ten počítač mi dal riadne zabrať, radšej si ľahnem. Prečo je všetko hore nohami?

Princezná Bibi.

Som malá, ale šikovná! Dám sa asi na pečenie!

 

21.03.2012

Posledné dve mačiatka na predaj.

 

 

13.02.2012

Mačiatka už majú 7 týždňov a rastú nám do krásy.

 

25.01.2012

V dňoch 21.01. a 22.01.2012 sme účasťou na medzinárodnej výstave mačiek v Košiciach začali tohtoročnú výstavnú púť. Na výstavu sme zobrali našich dvoch chalanov. Obaja sa držali statočne. Naše mačiatko po oba dni dostalo jednotku avšak vždy skončilo na druhom mieste za poľským kocúrikom. I napriek tomu ho posudzovatelia pochválili a aj vybozkávali. Dospelák Festík sa držal ešte o kúsok statočnejšie. Po oba dni získal Ex1 a CAGCIB a v nedeľu vyhral aj BIV. Festík tým získal šesť certifikátov CAGCIB a splnil podmienky na udelenie titulu GRANDINTERCHAMPION. Na oboch sme boli pyšní!!!!

 

 

11.01.2012

Po troch mesiacoch sa naša mačacia rodinka opäť rozrástla. Tentoraz má malé mačiatka naša Caritka. Dva dni pred Štedrým večerom, 22.12.2011, sa Caritke narodili štyri prekrásne mačiatka. Dvaja chlapci - Bastian a Bruno a dve dievčatká - Bibi a Bella. Mačiatka rastú ako z vody, zvedavo sledujú svet okolo seba a opatrne sa púšťajú na prvé vychádzky okolo pelešteku.

 

01.12.2011

V dňoch 26. a 27.11.2011 sme sa zúčastnili s našim fešákom Festíkom MVM v Nitre. Po oba dni Festík bojoval o ďalšie certifikáty CAGCIB v triede interšampionov. A veru sa mu darilo. Vychválili ho obe pani posudzovateľky a certifikáty získal. V nedeľu sa Festík zúčastnil aj špeciálnej súťaže britských colorpoint mačičiek. Ani tu nesklamal. V súťaži skončil ako NAJKRAJŠÍ DOSPELÝ KOCÚR COLORPOINT.

 

 

15.11.2011

Drobci už majú 2 mesiace...

                       

Pridávame nové fotky našich mačiatok...

   

                                Asterix                                      Alexis                                         Anabelka

                                                    Amy                                                                 Aisha

Adelka

Naše mačiatka už vyrástli o pár centimetrov, pribrali zopár gramov a my pridávame ich aktuálnu fotku.

Dňa 14.09.2011 nás naštívili šiesti bociani. Priniesli nám radostnú správu a k tomu pribalili 6 malých, krásnych a zlatučkých mačiatok. Viac informácií nájdete v sekcii Mačiatka  VRH-A.


laugh

 

 

24.07.2011

Náš fešák Festík hľadá mladé dámy micky, ktoré by mali záujem o pár pekných dní strávených v jeho spoločnosti. Bližšie informácie nájdete v sekcii Info o kocúrovi.

 

  

 

Takúto hrôzu púšťa náš Festík na ujov posudzovateľov a tety posudzovateľky. Ale v skutočnosti je to veľký dobráčisko a veľký maznáčik!!!

 

18.-19.06.2011

Sme sa zúčastnili medzinárodnej výstavy mačiek vo Viničnom. Prvý deň sme výstavu absolvovali s našou malou krásavicou Caritkou. Takto podobne ohodnotilaa našu Caritku aj pani posudzovateľka mrs. A. Kneifel. Caritka dostala po potešujúcich slovách EX 1 a svoj prvý CAC. V nedeľu si išla zasúťažiť A´Venus. Tá takisto bola vychválená,  dostala Ex 1 svoj druhý CAC a výber do BIS. No tam nás porazil Sfynx. Takto sme si užili pekný víkend.

 

Naše baby na výstave

 

 

12.06.2011

Dnes sme podnikli na našej výstavnej púti o niečo dlhší výlet. Vybrali sme sa na výstavu do poľského mesta Zory. V tomto meste sme boli na výstave v októbri 2010 a možno aj preto som tak trochu dúfala, že si A´Venus zopakuje svoje víťazstvá. No tentoraz to dopadlo úplne inak. Konkurencia pre Venusku bola mnohopočetná. V otvorenej triede a farbe BRI a sa stretlo 9 mačacích slečien - 8 poľských a naša micka. V konečnom rezumé skončila Venuska so známkou Ex druhá. No úprimne, mrzelo ma to, pretože sa nám tým oddialil zisk titulu champion. Na druhej strane pri takom počte to bol jednoznačne krásny úspech. Festíkovi sa darilo o niečo viac. Získal svoj druhý certifikát CAGCIB. No pekne potrápil pani posudzovateľku. Pri zoznamovaní jej hneď ukázal kto bude v dialógu pán a potom komentoval celé posudzovanie. No pani posudzovateľka sa nebála, dokonca si z neho s pánom fotografom robila srandu a odfotili ho "na tigra". Fotku máme sľúbenú, takže doložíme. Zatiaľ prikladáme naše amatérske fotky chlpatých účastníkov poľského zájazdu.

 

 

22.05.2011

Dnes sme navštívili prvýkrát rakúske mestečko Wiener Neustadt. Na výstavy konané v tomto meste som počula len chválu a tak som bola zvedavá ako to v skutočnosti vyzerá. A ozaj bolo na čo pozerať, nebola tu len výstava mačičiek, ale aj všakovakých iných zvierat. Zaujímavá bola aj naša mačacia. Mickám sa páčila tak ako mne, len sa začínalo prejavovať teplé počasie. V Arene Nova bol vzduch doslova horúci. Napriek tomu sme si splnili všetky želania, ktoré sme pred odjazdom z domu mali. A´Venus získala svoj prvý CAC v otvorenej triede. Pani posudzovateľku uchvacovala svojimi prekrásnymi očami a nádherným kožúškom. Medzi mačičkami - ženami a slečnami bola víťazom vo farbe, avšak v celkovom hodnotení BIV nás porazil nevlastný brat kocúr Indigo pani Havlovej. Gratulujeme víťazovi, veď nakoniec - ostalo to v rodine. Venuska získala aj nomináciu do BIS, no tu ju o dva hlasy porazila micka plemena Devon Rex. Aj Festerko mal úspešný deň. Prvýkrát súťažil v triede Interchampionov a hneď úspešne. Získal Ex 1 a aj prvého  CAGCIBA. Na moje potešenie ani nebol zlý na pani posudzovateľku. Hneď po zoznámení jej síce dal najavo kto je tu šéf výstražným vrčaním, ale potom usúdil, že je to milá pani a choval sa ako pravý gentleman.

Takáto úspešná bola naša misia do Rakúska.

 

 

01.05.2011

Včera sme s našimi mickami, Festerkom a A´Venus, absolvovali ďalšiu výstavu. Tentoraz to bolo v Ostrave. A´Venus mala na výstave vo svojej triede (otvorenej, kde súťažila prvýkrát) mnohopočetnú konkurenciu. Celkovo tu bolo 9 mačičiek. V tejto veľkej konkurencii skončila so známkou Ex ako druhá najkrajšia. Mr. Glen Sjöbom (SE) bol Venuskou úplne nadšený a vypracoval jej prekrásny posudok, no stačilo to "len" na druhé miesto. Ale týmto je už naša micka uchovnená a pomaly jej začíname hľadať rovnako pekného ženícha. Festík bol tiež úspešný. Od Mr. Erica Reijersa (CZ) získal Ex1 a svoj tretí CACIB, no a keďže už ho pán Reijers posudzoval posudok rád pripodpísal aj Mr. Luigi Comorio (IT). Festík sa teda vo veku 1rok a 2 mesiace stal INTERŠAMPIÓNOM.

 

 

 

 

Dňa 12.-13.03.2011 sme sa zúčastnili na výstave v Bratislave. Naše mačičky dopadli úžasne. Festerko dostal v oba dni CACIBa a Vikinka prvý deň Ex 1 a BIV a druhý deň Ex 1, BIV a Nom BIS. Sme na nich pyšní.

 

  

 

Tak toto sú zábery našej výstavnej trojice. V prvú februárovú sobotu a nedeľu sme s Festerkom, A´Venus a Caritkou absolvovali prvú tohtoročnú slovenskú výstavu. Festerko v nedeľu dostal tretí CAC a stal sa z neho šampión, A´Venus opäť obhájila jednotky vo svojej triede (a to mala v oba dni poriadnu konkurenciu) a prvýkrát zažila na vlastnom kožúšku výstavu naša najmladšia mačička - Caritka. Na rozdiel od Festíka sa jej na výstave páčilo a skvelo spolupracovala aj s pánmi posudzovateľmi. Aj s našej Caritky je jednotkárka. Sme veľmi pyšní na celý náš mačiatkovský kolektív.

 

            

 

 

Pridávame nové fotečky načich mačičiek laugh.

 

TOPlist